fbpx ...

Indywidualne tablice rejestracyjne. Wszystko co musisz wiedzieć + generator nazw

Tablice rejestracyjne to obowiązkowy element każdego pojazdu silnikowego zarejestrowanego w Polsce. Poza oznaczeniem powiatu jest to ciąg przypadkowych liter i cyfr. Jednak jeśli chcesz możesz nadać swojemu samochodowi unikalnego charakteru to indywidualne tablice rejestracyjne, są tym nad czym powinieneś pomyśleć. W Polsce cieszą się coraz większą popularnością. W tym artykule dowiesz się między innymi:

Czym są indywidualne tablice rejestracyjne?

W Polsce w roku 2000 nastąpiła zmiana  aktualnych wówczas czarnych tablic rejestracyjnych na tablice białe z czarnymi literami i polską flagą (później zastąpiona unijną) na niebieskim tle po lewej stronie tablicy. Istnieje kilka rodzajów tablic rejestracyjnych, ale to tablice indywidualne, pozwalają właścicielom pojazdów nadać im wyjątkowy charakter i wyróżnić się na tle nijakich numerów rejestracyjnych.  Standardowe tablice są przydzielane losowo, ale indywidualne tablice dają możliwość wyboru własnego zestawu znaków, tworząc unikatowe wyrazy, wyrażające osobowość posiadacza auta.

Jak tworzyć indywidualne tablice rejestracyjne?

Procedura tworzenia indywidualnych tablic rejestracyjnych jest dość prosta. Aby stworzyć spersonalizowane numery rejestracyjne, należy spełnić pewne wymogi prawne. Na tablicy muszą znaleźć się:

Oznaczenie województwa (pierwsze dwa znaki) – informujące, w jakim regionie zarejestrowany jest pojazd oraz występująca po niej cyfra kontrolna (0-9) . Oznaczenie to zawiera dla każdego województwa inną literę i tak mamy:

B (0-9) – woj. podlaskie
C (0-9) – woj. kujawsko-pomorskie
D (0-9) – woj. dolnośląskie
E (0-9) – woj. łódzkie
F (0-9) – woj. lubuskie
G (0-9) – woj. pomorskie
K (0-9) – woj. małopolskie
L (0-9) – woj. lubelskie
N (0-9) – woj. warmińsko-mazurskie
O (0-9) – woj. opolskie
P (0-9) – woj. wielkopolskie
R (0-9) – woj. podkarpackie
S (0-9) – woj. śląskie
T (0-9) – woj. świętokrzyskie
W (0-9) – woj. mazowieckie
Z (0-9) – woj. Zachodniopomorskie

Czy wiesz, ze istnieje możliwość zarejestrowania auta  w innym województwie niż adres zameldowania? Tym samym mamy możliwość wykorzystania  oznaczenia dowolnego województwa do tworzenia nazwy, rozpoczynającego się na jedną z 16 liter! 😲 Np. Jan Nowak, mieszkający w województwie śląskim może być posiadaczem  tablic rejestracyjnych  N0-WAK77.
Furtkę taką daję zakup auta w formie leasingu, o czym dokładnie pisze
>>TUTAJ.

Indywidualny wyróżnik pojazdu – składający się z od 3 do 5 znaków, które mogą być cyframi bądź literami alfabetu bez polskich znaków: A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z. Cyfry mogą znajdować się TYLKO na dwóch ostatnich polach.

Przykłady tworzenia i ciekawe pomysły

Indywidualny napis, który można wybrać we wniosku, może mieć maksymalnie pięć znaków. W Internecie łatwo znaleźć przykłady tablic indywidualnych zawierających imiona, nazwy firm, czy pseudonimy właścicieli pojazdów. Nie brakuje także twórczych połączeń, wielu kierowców z kreatywnością wykorzystuje oznaczenie województwa obowiązujące w danym regionie. W ten sposób powstają nie tylko unikalne, ale także często zabawne i bardzo charakterystyczne napisy, takie jak: C0-ZNOWU, G0-DADDY, S0-LTYS, W1-KINGS, G4-NGUS itp.

Jeśli nie masz pomysłu na indywidualne tablice rejestracyjne mogę Ci pomóc 😉 Wystarczy wypełnić formularz na końcu artykułu.

Co NIE może się znaleźć na indywidualnych tablicach?

Chociaż indywidualne tablice pozwalają na dużą swobodę w wyborze nazw, istnieją pewne ograniczenia. Przede wszystkim wybrana przez nas nazwa nie może się powtarzać w tym samym województwie, chyba że mamy inną cyfrę kontrolną. Dla D1-KAMIL dopuszczone zostaną D2-KAMIL lub P1-KAMIL z innego województwa. Numery rejestracyjne nie mogą zawierać treści obraźliwych ani wulgaryzmów. Zgodnie z prawem, treść na tablicy musi być zgodna z zasadami współżycia społecznego. W przypadku kiedy urzędnik wydziału komunikacji uzna, że nasz pomysł jest niestosowny, może odmówić rejestracji pojazdu na takich tablicach. Niestety zdarzają się rzadkie sytuacje, że nazwa jest zgodna z przyjętymi zasadami, a odmowa urzędnika jest bez podania konkretnego powodu, od czego oczywiście można się odwołać.

Ile kosztują indywidualne numery rejestracyjne?

Indywidualne tablice rejestracyjne są droższe od standardowych. Koszt uzyskania spersonalizowanych tablic wynosi 1000 zł. Do tego dochodzi opłata za wydanie dowodu rejestracyjnego. Wynosi ona 100,50 zł w przypadku pojazdu zarejestrowanego w kraju, lub 176 zł dla pojazdów sprowadzonych z zagranicy. Dla motocykli koszt tablic indywidualnych wynosi 500 zł.

Jak długo trzeba czekać na indywidualne tablice?

Tablice indywidualne są wydawane na zamówienie, więc czas oczekiwania na akceptację wniosku wynosi zazwyczaj parę dni. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany przez urzędnika, proces produkcji tablic zajmuje około 3 tygodni.

Kto może starać się o spersonalizowane tablice rejestracyjne?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, spersonalizowane tablice rejestracyjne mogą być przyznawane zarówno osobom fizycznym, jak i firmom, które rejestrują swoje pojazdy w Polsce. Warto zaznaczyć, że nie ma ograniczeń co do ilości wniosków o wydanie spersonalizowanych tablic. Co więcej, jeśli już posiadasz pojazd zarejestrowany na spersonalizowane tablice i tablice te zostaną skradzione lub całkowicie uszkodzone, możesz ubiegać się o ich ponowne wydanie.

Indywidualne tablice w leasingu

Każdy samochód, który chcemy zakupić w formie leasingu zarejestrowany jest na leasingodawcę, czyli firmę, która jest właścicielem pojazdu. W zamian za opłacanie rat leasingowych, możemy korzystać z auta wyłącznie na potrzeby działalności gospodarczej w przypadku aut ciężarowych oraz dostawczych. Auta osobowe możemy natomiast wykorzystać w cyklu mieszanym, czyli zarówno na potrzeby prowadzenia firmy jak i w celach prywatnych.
Auto w leasingu daje nam możliwość posiadania indywidualnych tablic rejestracyjnych z każdego województwa. W ten sposób możemy wykorzystać  oznaczenia dowolnego województwa do tworzenia nazwy, rozpoczynającego się na jedną z 16 liter! 😲 Uzależnione jest to od tego, czy dany leasingodawca ma swój oddział w danym województwie i czy nie będzie robił problemów z rejestracją auta w regionie innym niż dane adresowe firmy.

Indywidualne tablice rejestracyjne Audi CarCulate Kamil Nowak Leasing Kredyt samochodowy pożyczka leasingowa

Z własnego doświadczenia wiem, jak i  gdzie można to zrobić najszybciej i bez zbędnych formalności. Jeśli klient korzysta z moich usług, prowadzę cały proces leasingowy, o czym więcej >>TUTAJ. Dodatkowo mogę mu pomóc zdobyć wymarzone spersonalizowane tablice rejestracyjne. Moja usługa obejmuje:

  • pomoc w znalezieniu unikalnej nazwy tablicy rejestracyjnej w oparciu o informacje od klienta (korzystam z połączenia własnej wyobraźni oraz sztucznej inteligencji)
  • sprawdzam czy wybrana nazwa nie jest zajęta
  • wypełniam wniosek o wyrobienie do wydziału komunikacji w danym województwie
  • zajmuję się rejestracją auta i wszelkimi formalnościami z tym związanymi


Jeśli planujesz zakup auta w LEASINGU i nie masz pomysłu na indywidualne tablice rejestracyjne mogę Ci pomóc
😉 Za pomocą własnej wyobraźni oraz sztucznej inteligencji, mogę wygenerować do 3 przykładowych nazw za darmo. Wystarczy wypełnić formularz poniżej. Na razie jest to proste narzędzie wymagające mojej pracy, w przyszłości postaram się zbudować narzędzie w pełni zautomatyzowane, generujące nazwy od razu po wypełnieniu formularza oraz sprawdzające czy podany przykład nie jest zajęty.

GENERATOR NAZW


Podsumowanie

Indywidualne tablice rejestracyjne pozwalają właścicielom pojazdów na nadanie swoim samochodom unikalnego charakteru. Chociaż są one droższe od standardowych tablic, wielu kierowców decyduje się na ich zakup ze względu na możliwość spersonalizowania pojazdu. W ten sposób można oddać charakter auta lub właściciela. Indywidualna tablica składa się z oznaczenia województwa, cyfry kontrolnej i nazwy własnej składającej się od 3 do 5 znaków. Warto jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach, takich jak zakaz używania treści obraźliwych. Jeśli chcesz się wyróżnić na drodze, będzie to świetny pomysł na przyciągnięcie uwagi.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz coś napisać? Pisz śmiało w sekcji komentarzy 😉x
Call Now Button Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.